"Budynek świątyni nie jest własnością biskupa czy proboszcza. Jego właścicielem jest wspólnota parafialna. Ale tak jak każdy z nas dba o swój dom, powinniśmy dbać o NASZ DOM BOŻY. Tym bardziej, że dostaliśmy go od poprzednich pokoleń i powinniśmy go przekazać w stanie takim samym, a może lepszym, następnym pokoleniom."

Zakres obowiązków przy sprzątaniu kościoła i jego otoczenia:

1. Zamiatanie i mycie posadzki w nawie głównej kościoła, w prezbiterium, w kaplicy Matki Bożej, na chórze, w zakrystii górnej i dolnej, w przedsionku kościoła, w salkach w dolnym kościele, na schodach na chór i między zakrystiami.

2. Odkurzanie chodników i dywanów w nawie głównej kościoła, w prezbiterium, w kaplicy Matki Bożej, w zakrystii górnej i dolnej, na schodach między zakrystiami.

3. Czyszczenie i ścieranie mokrą ścierką wszystkich ławek.

4. Ścieranie kurzu i omiatanie pajęczyn w całym kościele, także w gablotach.

5. Układanie dekoracji kwiatowych:

• 2 bukiety przy tabernakulum,
  • 1 bukiet przy ołtarzu głównym,
  • 1 bukiet przy ołtarzu Serca Jezusowego,
  • 1 bukiet przy ołtarzu Matki Bożej,
  • 1 bukiet przy wizerunku św. Jana Pawła II.

6. Podlewanie i troska o kwiaty w kościele.

7. Troska i mycie kościelnej toalety.

8. Wymiana i pranie zabrudzonych obrusów.

9. Czyszczenie i zamiatanie wszystkich chodników, schodów i parkingów przy kościele.

10. Na wiosnę i latem plewienie, na jesień zamiatanie liści, w zimie odśnieżanie chodników, schodów i parkingów przy kościele.

Sprzątanie kościoła odbywa się dwukrotnie w tygodniu: w poniedziałek i w sobotę. Klucze do kościoła dostępne są u pana kościelnego.