Kronika parafialna 2022

19 maja 2022r.   Bierzmowanie młodzieży z klasy ósmej w kościele w Czarnej

We czwartek, 19 maja 2022, dziesięcioro młodzieży z naszej parafii,w kościele parafialnym w Czarnej, otrzymało sakrament bierzmowania, z rąk J.E. Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza, Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej.

Niech Duch Święty, obdarza swoimi darami wszystkich młodych naszej parafii,którzy w ostatnim czasie przyjęli sakrament chrześcijańskiej dojrzałości.

Więcej zdjęć można oglądać na stronie: https://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/7558656.Czarna-Bierzmowanie-2022

5 stycznia 2022r.   Zmarł śp. ks. dr Andrzej Jedynak, były proboszcz naszej Parafii

5 stycznia 2022r. podczas pielgrzymki do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina) zmarł, ksiądz doktor Andrzej Jedynak, emerytowany proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gromniku, były proboszcz Parafii Chotowa.

Msza święta pogrzebowa miała miejsce w kościele parafialnym w Porąbce Uszewskiej w sobotę (15 stycznia) o godz. 14:00, po której ciało Zmarłego zostało złożone na miejscowym cmentarzu.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Nowy Sącz – Matki Bożej Bolesnej (od 19 czerwca 1971 roku), Łączki Brzeskie (od 05 lutego 1974 roku), Tymbark (od 10 kwietnia 1976 roku) oraz Pilzno – św. Jana Chrzciciela (od 18 czerwca 1979 roku).

Z dniem 14 września 1983 roku objął urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chotowej.

POŻEGNANIE
KS. DR. ANDRZEJA JEDYNAKA
PROBOSZCZA W CHOTOWEJ W LATACH 1983 - 1998

Parafianie z Chotowej dziękują Bogu, że przed laty postawił na naszej drodze tak wspaniałego
kapłana jak ks. dr Andrzej Jedynak. Posługę proboszcza w Chotowej pełnił przez 15 lat.

Dzisiaj, każdy mieszkaniec naszej wioski rozumie słowa: „Żyj i pracuj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały ciebie.”

Ślady Twojej pracy, księże Andrzeju na chotowskiej ziemi, dostrzegamy wokół. One są widoczne na każdym kroku.

To przede wszystkim kościół pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej, do którego zmierzamy zagubieni szukać pomocy, to także kaplica cmentarna, szkoła.

To w Twoje ręce powierzaliśmy przewodniczenie sprawom gazyfikacji, telefonizacji oraz zakładania sieci wodociągowej w naszej wiosce.

Dzisiaj nie sposób szczegółowo wspominać wszystkich dzieł i inicjatyw, które udało się wspólnie zrealizować.

Pamiętać i mówić będziemy o nich zawsze i wszędzie. Na trwałe, na wieczność zapisane są w dziejach naszej ,,małej ojczyzny”, w sercach ludzi, którzy będą przekazywać je przyszłym pokoleniom. A ślady Twojej działalności duszpasterskiej tkwią w naszych sercach.

Niech Matka Boża Bolesna wynagrodzi Ci Księże Andrzeju, wszystkie trudy Twego ziemskiego życia i zaprowadzi do krainy życia wiecznego.

Odszedłeś do domu Pana w pięknym okresie świąt i kolęd, Twoja osoba, już zawsze kojarzyć nam się będzie ze słowami może mało znanej, ale jakże trafnej „Kolędy dla nieobecnych”:

A nadzieja znów wstąpi w nas.
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu,
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu.
Daj nam wiarę, że to ma sens.
Że nie trzeba żałować przyjaciół
Że odeszli po to by żyć.
I tym razem będą żyć wiecznie.