22.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Msze Św. o godz. 8:00 i 10:00, po południu o godz. 15:00 Nabożeństwo Majowe i później Msza Św.
    Spotkanie PZS dzisiaj o godz. 16:00.

2. Dziękuję serdecznie rodzinom Agnieszki i Bogusława Grzanka oraz Zofii i Władysława Dzik za troskę o czystość i piękno naszego kościoła i jego otoczenia, Bóg zapłać. Na ten tydzień o tę posługę proszę dwie kolejne rodziny.

3. Dziękuję pewnym osobom, za wykonanie dalszych prac porządkowo – ogrodowych przy budynku parafialnym oraz za wykonanie uchwytów do ołtarzy na Boże Ciało, Bóg zapłać.

4. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do wywiezienia odpadów ze śmietnika cmentarnego, Bóg zapłać. Bardzo proszę wszystkich o troskę o estetykę naszego cmentarza.
    • Nie wyrzucamy śmieci między groby, za kaplicę, za rosnące przy cmentarzu tuje.
    • Wyrzucając śmieci do śmietnika cmentarnego czynimy to w odpowiednim porządku, zapełniając go najpierw przy ścianach, by nie powstawały puste miejsca.
    • Śmietnik cmentarny przeznaczony jest na plastik i szkło czyli znicze, wkłady do zniczy i sztuczne kwiaty, na odpady pochodzące z naszego cmentarza.
    • Nie wrzucamy do śmietnika cmentarnego odpadów bio, czyli żywych kwiatów, igliwia, ziemi, doniczek z ziemią. Jeśli to możliwe zabieramy odpady ze sobą.
   • Nie wyrzucamy na śmietnik cmentarny śmieci z domów, z gospodarstw domowych.
    Bardzo proszę, troszczmy się wszyscy o piękno cmentarza i jego otoczenia, pamiętając że spoczywają na nim nasi bliscy i że wygląd cmentarza i jego otoczenia świadczy o nas.

5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje, w piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.

6. We wtorek odbędzie się egzamin przed sakramentem bierzmowania. Młodzież z klasy siódmej wraz z rodzicami proszę o przybycie do kościoła na godzinę 16:30.

7. We czwartek przeżywać będziemy Dzień Matki. Wszystkim Mamom składam najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Chotowskiej oraz pełni radości i miłości od swoich dzieci.

8. Za tydzień w niedzielę, w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 8:00, 11:00 i po Nabożeństwie Majowym o godz. 15:00.
    Ofiary na tacę za tydzień, na potrzeby naszej parafii.

9. Porządek nabożeństw w najbliższym tygodniu:
    • w dni powszednie o godz. 18:00 Msza Św. i Nabożeństwo Majowe,
    • w niedzielę Msze Św., o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 15:00 Nabożeństwo Majowe i później Msza Św.

10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

INTENCJE MSZALNE 23. – 29.05.2022

Godz.