Kronika parafialna 2021

7 października 2021r.   NOWY KRZYŻ NA CMENTZARZU

We czwartek 7 października 2021 r., w święto Matki Bożej Różańcowej, na cmentarzu parafialnym w Chotowej ustawiono nowy krzyż, który zastąpił stary, zniszczony krzyż, upamiętniający parafialne Misje Św. z 1982 r. Misje przeżywane były w roku 600-lecia obecności cudownego obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.
Nowy krzyż wykonał Edward Niziołek. Ofiarodawcami dębowego drzewa, z którego wykonano krzyż, byli Maria i Krzysztof Gąsior. Przy montażu nowego krzyża pracowali: Edward Niziołek, Stanisław Pawełek, Marek Gajewski, Łukasz Gajewski i Tomasz Ferenc.

„Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony,
na wieczne czasy bądźże pozdrowiony!
Ta sama Krew Cię skropiła,
która nas z grzechów obmyła.”

19 września 2021r.   UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MATKI BOŻEJ BOLESNEJ

Dziękujemy Ojcu Kazimierzowi Piotrowskiemu, ze Zgromadzenia Redemptorystów, za dzisiejsze przewodniczenie uroczystej sumie odpustowej, za cały ten wielki trud, bardzo serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać. Dziękujemy także naszemu rodakowi O. Dawidowi, za jego wielką pomoc, za jego obecność dziś i codziennie w czasie rekolekcji i wspólną z nami modlitwę, Bóg zapłać.

15 - 19 września 2021r.   Rekolekcje Parafialne

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Ojcu Kazimierzowi Piotrowskiemu, ze Zgromadzenia Redemptorystów, za przybycie do naszej parafii, za przeprowadzenie tegorocznych rekolekcji parafialnych, za wszystkie wypowiedziane słowa, wygłoszone konferencje pomagające nam wszystkim w przeżyciu nawrócenia naszych serc, poprawy naszego życia.

04 sierpnia 2021r.   20. rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafii Chotowa.

4 sierpnia 2021r. minęło 20. lat od przybycia do naszej parafii kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Maryja, Królowa Polski i Patronka naszej parafii ma nas w swojej opiece.

Na kanale Youtube naszej parafii, można obejrzeć film z wydarzeń, które miały miejsce przed 20. laty.

24 lipca 2021r.   Prace gospodarcze na cmentarzu

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w sobotę 24.07.2021r. pracowały przy rozwożeniu ziemi, naprawie, czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia na cmentarzu. Została pomalowana połowa płotu, dlatego za tydzień będziemy kontynuować akcję. Obecni byli: Barbara Bielańska, Małgorzata Drożdż, Agata Gajewska, Maria Pasik, Bogumiła Skóra, Amanda Skóra, Agata Socha, Agnieszka Sztyc, Krzysztof Balasa, Patryk Balasa, Marian Drożdż, Błażej Drożdż, Wacław Kosztyło, Henryk Kuszela, Józef Kutrzuba, Maksymilian Lepak, Damian Michoń, Marcin Niedbalec, Edward Niziołek, Andrzej Pasternak, Dawid Pasternak, Stanisław Pawełek, Kacper Socha, Szymon Sztyc, Michał Urbańczyk, Gustaw Waśko.

Bóg zapłać za wykonaną pracę.

03 lipca 2021r.   IX Piesza Pielgrzymka Chotowa - Tuchów

Dziękuję wszystkim, którzy zajęli się organizacją i wszystkim, którzy w sobotę 3 lipca 2021r. wzięli udział w IX Pieszej Pielgrzymce Chotowskiej na Wielki Odpust Tuchowski. Nasi pielgrzymi wyruszyli o godz. 5:00 spod Groty. Pomimo złej, deszczowej pogody szczęśliwie dotarli do Tuchowa.

O 15:00 w Tuchowie została odprawiona Msza Święta w intencji kapłanów pochodzących z Chotowej oraz ks. proboszcza, aby pełni mocy Ducha Świętego głosili miłość Bożą. Intencja od wspólnoty modlitewnej "Margaretka" i uczestników IX Pieszej Pielgrzymki Chotowskiej.

26 czerwca 2021r.   Usuwanie żywopłotu na cmentarzu

W sobotę 26 czerwca 2021r. miała miejsce akcja usuwania zniszczonego (uschniętego) żywopłotu na naszym parafialnym cmentarzu. Praca rozpoczęła się o godz. 8:00. Pogoda dopisała jak również frekwencja parafian chętnych pomóc w tym przedsięwzięciu. W sumie zaangażowanych było 25 osób.

Dziękuję serdecznie: Marii Pasik, Agacie Socha, Agnieszce Sztyc, Barbarze Zielińskiej, Grzegorzowi Balasa, Patrykowi Balasa, Markowi Gajewskiemu, Sebastianowi Gruszowskiemu, Wacławowi Kosztyło, Damianowi Kubas, Henrykowi Kuszela, Mirosławowi Mroczek, Marcinowi Niedbalec, Krzysztofowi Niedbalec, Józefowi Niziołek, Andrzejowi Pasternak, Józefowi Pasternak, Andrzejowi Pękala, Krystianowi Pękala, Rafałowi Pluta, Markowi Pluta, Stanisławowi Reguła, Krzysztofowi Staniec, Gustawowi Waśko oraz Józefowi Wilczyńskiemu.

Niech dobry Bóg wynagrodzi wasz wielki trud.